29 Ocak 2012

Kapı süsleri


Sadece evin içi için değil dışı için de çeşitli dekorasyon yöntemleri olabilir tabi ki...en önemlisi de eve gelen kişinin ilk göreceği şey olan kapı süsleri olacaktır. Evin içini de biraz sonra görecek olan misafir için iyi bir imaj yaratılabilir. Bunun en önemli kısmı ise kendi kendinize yapabileceğiniz maliyetsiz bir şey olması.

                                          link                                                         link

Eski eşyalardan, kıyafetler artan küçük çiçekler, boncuklar, renkli ipler her türlü artık parçaları mesela bir tel etrafına dikerek ya da tutturarak böyle bir süs yapılabilir, artık yaratıcılığınıza kalmış.
Mesela bir elbise aldınız ve yakasına kumaştan yapılma çiçekler dikmişler ve siz onu beğenmediniz, söktünüz. Genelde insanlar bunları atarlar, ben pek atmam ve saklarım. Zaten çok fazla yer kaplayan şeyler değildir. Ya da başka bir örnek; biri size çiçek gönderdi ve buketin etrafına sarılmış çok hoş bir kurdele var. Atmayın ve hepsini zaman içersinde bir kutuada biriktirin. Bu tarz parçaları birleştirerek mesela bir kapı süsü neden yapılamasın ki? Bu resimde görülenler de fabrikalarda üretilmiyor sonuçta. Hem gereksiz ziyan yapılmamış olur hem de işe yarar bir şeye dönüştürülmüş olur.

Yapma çiçek satan yerlerden aldığınız renk renk çiçekleri herhangi sert bir platform üstüne iliştirerek böyle bir süs yapabilirsiniz. 


 www.etsy.com
Mesela bu iki resimdeki süsler bildiğimiz orlon ipten yapılmış. 
Tamamen el işi ürünlerin online satışını yapan etsy'den. Zor değil yani.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...