21 Haziran 2012

"oh be" derdirten icatlar vol.1


Gün geçmiyor ki, modern hayatın tüketim çılgınlığı bizi süregelen ihtiyaçlara zerk etmesin efendim. Bugun burada, artık normalleşen günlük ihtiyaçlarımızın bizi nasıl yeni ihtiyaçlara yönlendirdiğini konuşacağız....diye bir giriş yapmak isterdim ancak konu başlığımızla tezat olacak.

Şimdi efenim, malum modern şehir hayatı çok zor. Bu karmaşanın, hayhuyun içinde bize günlük yaşamımızı zul kılan bazı meseleler var. Canım teknoloji ve innovasyon bizleri düşünmüş bazı zorlukları yine bizler için kolay hale getirmiş. İlerleyen günlerde de bu posta eklemeler yapmakla birlikte bu konuyu detaylandırıp genişleteceğimizi saygılarımla arz ederim. Şimdilik başlayalım bakalım...
Evet seyirciler artık her bayanın evinde bulunan kibarcası ile çamaşır, kabacası ile sutyen yıkama topu budur. Eskiden kalıplı şeklinin bozulmasından dolayı öyle hoyratçasına makineye atıp yıkayamadığımız, sırf bu yüzden dakikalarca uğraşarak elde yıkadığımız çamaşırlarımızı teknoloji sayesinde hiç zarar görmeden makinede yıkayabiliyoruz. işte oh be diye buna derler değil mi?Gelelim benim de yeni keşfettiğim topuk koruyucu pedlere. Bu nane öyle kıymetli bir nane ki, yeni alınan ve bütün hıncını vurmak surtetiyle topuktan çıkaran sevimli ama bir o kadar hain ayakkabının hakkından geliyor. İki topuğum birden kanlar içinde kaldıktan sonra bilinen bir ayakkabıcıdan aldığım ve ayakkabılarımla barışmamı sağlayan bu icat, ayakkabının içine yapıştırılan yumuşak bir deri parçasından ibarettir. Büyük ayakkabı mağazalarının birçoğunda satılmaktadır. Yapıştıktan sonra sökülmüyor, ona göre üst resimde görüldüğü gibi dzgünce yapıştırılmalı ve giymeden bir süre bekletilmeli. zamanla yapışkanı kendini atınca da bildiğimiz derby ile çıkan yerler geri yapıştırılmalıymış.

Bu ürün de ayakkabının içine fekat ayakucuna yerleştirilerek gerekse yarım numara küçültme gerekse de ayağı yumuşak dokusuyla rahatlatma işlevi gören bir nanedir efendim. Bilindiği gibi platform ayakkabılar rahattır, ancak ayakkabı platformlu değilse, biraz büyük numarasını alıp bununla birlikte kullanmak akıllıca olur.Evet bu ürün de değişik bir ürün. Yazın terleyen koltukaltlarının kıyafete bıraktığı ıslak ve çirkin görüntüden kurtulmak için icat edilmiş. Bu pedleri kıyafetin koltukaltına yapıştırıyorsunuz, siz terledikçe o teri emerek kıyafetinize geçirmiyor. Bu sıkıntıdan dolayı muzdarip olan bayan çoktur sanırım. Terlemeyi kimyasal yollarla (krem vs gibi saçmalıklarla) engelleyerek metabolizmanın asabını bozmak yerine bu daha makul bir çözüm olabilir. Denemekte fayda var, siz ne dersiniz?Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...