14 Ekim 2012

oje temizleme ürünleri

Manikür-oje konusunda oldukça başarısız ve bir hafta ojeli bir hafta ojesiz gezen (tırnak sağlığı için tabiki de) bir insan olarak asetondan başka oje temizleme şekilleri icat olduğunu açıkçası bilmiyordum. İnternette şöyle bir bakındım ve aslında en başarılı yöntemin aseton olduğunu herkes kabul etmiş. Lakin bu aseton denen madde, özellikle sürekli oje tazeleyen hanım kızlarımız için, birazcık zararlı gibi. Çünkü parmak uçlarını ve tırnakları alabildiğine kurutup, yıpratıyor. Bir de tabiki civardaki yaraları yakması da cabası....

Gördüğüm kadarıyla asetonsuz temizleme yöntemleri oldukça yaygınlaşmış. Bunlardan biri aseton yerine başka bir kimyasal içeren bir sıvı bir madde. Biraz yağlı bir yapısı var. Tırnakları beslediği nemlendirdiği vs söyleniyor. Biraz da uğraştırıcı. Anladığım kadarıyla çok memnun olan da var hiç beğenmeyen de. Denemek lazım.
 
 
Bir diğer yöntem çeşitli markaları da bulunan temizleyici mendiller. Bunların içerisinde de aseton yok ancak özellikle birden fazla kat sürülmüş koyu renk öjeleri çıkarmak için uzun uzun uğraşmak gerekebiliyor. Fakat parmaklardaki kötü yanma hissi ve kimya laboratuarı kokusu yok. Uygun fiyatlı olanları da mevcut.
 
 
 
Başka bir marka da oje temizleyen kalem icat etmiş. Özellikle sürerken etrafa taşan ojeyi temizlemek için ideal. Kulak çubuğuna aseton sürüp hatasız sürülmüş yerleri de tehlikeye atmayı göze almak istemeyenler denemeli. Biraz pahalı o kadar.


Ve yine de aseton kokusuna hastayım diyenler için bir yöntem daha var. Asetonu pamuğa vs sürüp parmakları ovalamaktan bıkanlar için süngerli asetonlar. bu üründen de birden fazla marka üretmiş. Kapağı açıp, parmağı şişeye daldırıp bir iki kez döndürmek suretiyle temizlik işlemi tamamlanıyor.


Her şekilden deneyip hangisinin en uygun olduğuna karar vermek gerek sanırım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...