16 Şubat 2013

Evde ya da ofiste çalışma masası dekorasyonu


Çalışan insanlar en az günde sekiz saat iş yerindeki insanlarla ve eşyalarla muhattap. Çoğu zaman evimizden çok ofiste, ailemizden çok iş arkadaşlarımızla vakit geçiriyoruz. Haliyle ofis de en az ev kadar değerli. Ne kadar güzel ve iç açıcı olursa orada bulunmak külfet olmaktan kurtulabilir. İş hayatı yeterince stresliyken ortamın renklerinden birazcık gözlerimiz şenlense hoş olmaz mı yani? 

Ya da çalışmıyor ve evdeysek, evde bir çalışma köşesi olsa böyle renkli canlı cicili bicili çok süper olmaz mı? bence olur. O halde gelin bakalım beraber çalışma alanlarını nasıl şenlendirebiliriz?


Benim bu görsellere bakarken ilk anladığım şey şu oldu; en önemli dekorasyon objesi bir pano. Pano, çalışma alanının olmazsa olmazı. Hem işlevsel açıdan hem dekorasyon boyutu açısından lazım.
İkinci husus şudur; evde çalışma masası kullanıyorsa mümkünse pencere kenarı olmalı. Gerçi pencereden gelen ışısın göze doğru olması tavsiye edilen bir şey değil, o yüzden ışığın açısını hesaplayarak bir yerleşim planı yapılmalı.


Üçüncü husus; mümkün olduğu kadar çekmece ve dolap olmalı etrafta. Abuk subuk zımbırtıların ortalıkta olmaması ve aradığını bulabilmek için çekmeceler ve kapalı dolaplar şart. 


Dört; ve bence en önemlisi, masaüstü yeşil bitkiler...en yapay ortamlarda bile insana doğayı hatırlatan bir şeyler olmalı. O kadar yapay malzemenin içinde canlı kanlı bir şeyler....


Beşincisi; masanın bir duvar önüne yerleştirilmesi söz konusuysa, o duvara farklı renklerde bir duvar kağıdı uygulaması (ya da farklı renkte boya) yapılarak evin diğer alanlarından ayrılması sağlanabilir. Böylece hem evin genel dekorasyonundan ayrılmış bir alan yaratılmış olur, hem o köşenin başka amaçlarla dizayn edildiği anlaşılmış olur.


Altı; masanın üstüne koymak için dekoratif objeler....tabi bunun sonu yok saymayacağım herkesin kendi zevkine kalmış...bakalım buradaki resimlerden ne ilhamlar alabiliriz....Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...