19 Şubat 2014

Oh be dedirten icatlar vol.6


Yine geldik "oh be"lere... :) Bakalım yine ne vıttırı zıttırılar toparladık

NYX Eyebrow shaper, yani kaş sabitleme kalemi. Benim gibi kaşlarınızı kısaltmıyorsanız ve görece seyrek saılmayacak sıklıktaysa, her bir telin oraya buraya sarkmasını önlemek için süper bir icat. Kıvamı dudak balmına benziyor ve gerçekten kaşlara jöle etkisi yapıyor. İlk başta ıslak hissettiriyor ama sonra geçiyor. Her türlü asi kılınızı :) bu icat ile sabitleyebilirsiniz vesselam... NYX markası Douglas ve Rossman mağazalarında satılıyor. Ben bu kaleme biraz çok para vermiş olabilirim :)


Essence markasının french manikür yapmak için tırnak fırçası. Fırçanın ucu kıvrımlı bir şekilde olduğu için tırnak ucuna ojeyi rahatça sürebiliyorsunuz. Aslında ince fırçası olan ojeler de french için kullanılabiliyor ya da kalemler de var. Fırça ise aslen işe yarıyor ancak temizliği biraz sorun. Yani asetonsuz temizlemek mümkün değil, her seferinde temizlemek lazım...


Ojeden başladık madem devam edelim. Diğer birkaç markada da olan manikür düzeltme kalemi karşınızda efenim. Ojeyi sürerken taşırırsanız asetonlu ucu sayesinde düzeltebiliyorsunuz. Bu vıttırının sıkıntısı ise zamanla kalem ucunun aşınması ve kirlenmesi. Bazı bayanlar bu işlem asetona batırılmış kulak  çubuğu ile de yapabiliyor tabi, benimkisi tembel işi :)


Gratis'in kırtasiye bölümünde bulduğum bir başka icat. Buzdolabı vs mıknatıs tutan alanlara birşeyler tutturmak isterseniz (foto vs) bir yüzü manyetik bir yüzü yapışkanlı bu bantları kullanabilirsiniz.


Bantlardan devam edelim :D Bu icat ise yine iki yönü yapışkanlı ve hijyenik vücut bandı. EE napıyım bununla? derseniz kullanım alanı pek geniş. Mesela dekolte tutturmak, düğmeleri zorlanan gömleği tene yapıştırmak, büstiyer vb kayabilecek kıyafetleri sabitlemek, toplanan etek astarını yapıştırmak, ciltteki kusurları kapatmak bile olabilir. Sanırım eczanelerde satışı var.


Bakınız teyzemiz vatkasını sabitleyecek omuzlarına :D:D:D


Bant bant bant! Allahım ne işlevsel bir icat. 
Bu bant da uçukları gizlemek için. Herkes uçuk mevzusundan muzdarip değildir tabi de, bu virüsü bir kez kapan ömrü boyunca kurtulamaz. Yılda en az bir, iki kez bende çıkar. Bu ürünü Rossman'da gördüğümde dolayısıyla biraz sevindim. Hem görsel açıdan işe yarıyor hem de iyileşmeye yardımcı oluyormuş. Denemek lazım bakalım....


E bunları beğendiyseniz diğer icatlara gitmek için ; tık tık yapınız :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...