12 Şubat 2015

Taş boyama (DIY Önerisi)
Dışarıda hala kar varken, biraz el oyalayacak ve kafa dağıtacak biraz da yazı özletecek bir DIY önerim var sizlere; çakıl taş boyama. 

İnternette pek çok örnek bulmak mümkün ve nasıl yapıldığına ilişkin bilgiler de mevcut. Ben de benim elimdeki taşların görsellerini paylaşmak istedim, yalnız bir sorun var elimdekilerin hiçbiri benim el emeğim değil, ben sadece tam zamanlı bir fırsatçıyım :))


Üzerinde ebru deseni bulunan bu taşları teyzem yapmış, çünkü yazın taş toplamıştık onun için. Ben taşları birleştirerek biblo bebek falan yapacak sanıyordum, bu şekilde taşları tek tek boyayacağı aklıma gelmemişti. Ama tabi bu hobi işlerinde yaratıcılık sonsuz.


Dedim ya fırsatçıyım, ebrudan hiç anlamam, dolayısıyla nasıl yaptığını bilmiyorum. Ama görür görmez çok beğendim ve çok hoş dekorasyon objeleri olabileceğini düşündüm. Siz isterseniz internet örneklerinden bakarak kendi deseninizi de yaratabilirsiniz. Mesela taşların üzerinde hayvan figürleri işleyenler var ve inanılmaz şirin görünüyor. Boya olarak kullanılacak sonsuz seçenek var. 


Burada, burada ve burada nasıl yapıldığına ilişkin detaylar ve ilhamlık örnekler var mesela.


Aşağıdaki taş teyzemin bana ilk verdiği ve acemice olduğunu iddia ettiği taş. Oysa ben çok beğendim. Bununla ne yapılacağına ilişkin fikir vermek açısından da ben ne yapıyorum onu söyleyeyim. 

Benimki ofiste duruyor ve bildiğin kitap ayracı olarak kullanıyorum ya da kağıt ağırlığı olarak. Okuduğum kitap veya dosyadaki sayfaların arasına koyarak okuma bölündüğünde kaldığım sayfayı işaretlemiş oluyorum. Ya da kitap önümde açıkken sayfalar havaya kalkmasın diye bu taşın ağırlığından faydalanıyorum. İlk resimlerdekiler ise evde dekorasyon objelerim. En çok banyoda güzel oluyorlar. 


Bu yaz denizden taş toplamayı unutmayın, zira şu ara karın altında biraz zor :))

sevgiler...

4 yorum:

 1. Teyzenizin ellerine saglik cok sirin olmuslar :) ben de gecen yaz gocek'den almistim
  Cocuklar boyayip satiyolardi. Kafa dagitmak icin on numara bir hobi, usengecligimden hic bir zaman baslayamadim tabii o da ayri mesele :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. al benden de o kadar, el işlerini çok severim ama sabır gerektiriyorsa hiç bana göre değil... :)

   Sil
 2. Merhaba, blogunuzu etkinlikte görüp gelmiştim. Gördüğüm kadarıyla çok renkli ve bana hitap eden konularda yayın yapıyorsunuz.
  Takipteyim, bana da buyurun. Belki beğenirsiniz :)
  www.nowacraft.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bir blog sayfası

  YanıtlaSil

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...