2 Ağustos 2015

TBS Honey Bronze Shimmering Dry Oil


The Body Shop "Honey Bronze" serisini aslında daha önce çıkarmıştı. Ben de zaten bu eşsiz bal kokusuna aşık olarak tanışmış, hemen gidip parfümünü almıştım. Parfüm seriye ait olmayan ama yine de bal kokan "Honeymania" isimli üründü ve ben iki şişe bitirmiştim geçen yaz. Baktım bu sene TBS raflarında yine var, sürmeye üşenirim diye almaktan vazgeçtiğim ışıltılı kuru yağı da aldım, şimdi bayılarak kullanıyorum ama en çok kokusuna bayılıyorum sanırım. Seride başka ürünler de var tabi ama benim pek ilgimi çekmedi.


Bu arada Nuxe markasının ışıltılı kuruyağı ile karşılaştıranlar olacaktır, bende o da var. Bence bu daha güzel. Nuxe daha büyük simli, TBS daha küçük pırıltılı ve koku olarak da TBS Nuxe"ü döver diyorum :)100 ml'lik bir cam şişede satılıyor, kapaklı ve şişe ucunda kolonyalardaki gibi damlatma aparatı var. Direk cilde damlatarak el ile yedirmek çok kolay. Kullanmadan önce çalkalamak şart çünkü yağı üste çıkıyor. Çok hafif bronzluk veriyor ve bence açık tenliler için bu gayet yeterli. Daha fazlası komik durumuna düşürürdü zira. 

Halihazırda bronzken ise çok çok daha güzel olacaktır. Ürünün iki rengi var sanırım, biri daha açık biri daha koyu. Ben aldığımda tek renkti o yüzden emin değilim. Bendeki "01 Honey Kissed". İndirimsiz fiyatı 60 YTL civarı.


Bence ... tek ... tek ... ama tek kusuru içinde spf olmaması. İşlevi düşünülünce biraz tezat gibi görünüyor bu şikayetim ama şöyle düşünün, tatilde değilsiniz, şehirde kıyafetlerinizle amele yanığı olma tehlikesi ile mücadele halindesiniz, sürekli güneş kremi sürüyorsunuz kollarınıza ve açıktaki yerlerinize, bir de bu ürünü kullanmak istiyorsunuz, ne oldu ?? iki katmanlı işlem :)) spf'si olsaydı tek hamlede her şey tamamdı :) haksız mıymışım "sürmeye üşenirim" diye düşünüp almamakta ??? :)


Güneş ışığındaki görünüşü de bu şekilde, tabi ki nofilter :)
Ben beğendim, miktar olarak da neredeyse ömürlük, gayet iyi. Benzer ürün arayışında olanlara tavsiye ederim, Hele o kokusu yok mu .... offf !!! 
sevgiler,

5 yorum:

 1. Bunu ben de denemeyi düşünüyordum ne zamandır ama bu yaz tatile gitme fırsatım olmadığı için önümüzdeki yaza kaldı. Denemek lazımmış, pek güzel görünüyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tatile gidemesen de bu sene çoook özel bir sene, bir aile olmanın başlangıcını bu sene yaptınız :) tatilsizliği unutturacaktır merak etme. buradan da bir tebrik edeyim ben de, tebrikler :))

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Bloğunun içeriğini çok beğendim canım takibindeyim bende bekliyorum :))

  YanıtlaSil

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...