28 Aralık 2015

2015 - Favorileri


Her yıl sonunda o yılın favorilerini yazmak şart oldu. Bu yıl her ne kadar benim için kesat geçmiş olsa da beni en çok mutlu eden zımbırtıları :) bir arada yazmaya karar verdim. Tabi ki bu yılın en güzel olayı yeni ev arkadaşımız "Nane" oldu. Nane ve bir türlü iyileşmeyen sağ bacağı :(


Bu yılın başında Chloe Love parfümü zevkle kullandım. Süslü sözlük sağolsun, sayesinde merak edip bakmıştım. Tarif sözlükte tam olarak şöyleydi; "çocukluğumuzdaki pembe selpak kokusu!!!". Koku cidden çok benziyor. Sanıyorum temizlik kokularını çok beğeniyorum. Şu aralar biraz sıkıldığımdan özlemek üzere rafa kaldırdım ancak vazgeçmeyeceğim kokular arasında hala. Diğeri de Paco Rabbane Ultraviolet zaten. Bu ikisi değişmeyecek sanırım. 


Bu yıl aşkla, heyecanla Sephora'nın kısa süreliğine "hot now" raflarına düşen Too Faced Chocolate Bar Eye Palette peşinde koşup aldığım bir ürün oldu. Elimde olan diğer paletleri elden çıkarıp bir tek bununla yaşıyorum şu an. Lazım olan her renk var, bir tek siyah yoktu onu da şu yazımda bahsettiğim şekilde bulup edindim. Başka ihtiyaç kalmadı, bundan sonra far olarak yeni bir ürün edinirsem tamamen şımarıklık olacak.  


E şimdi evde kedi olunca, kıl tüy yün katsayısı da artıyor. Ona da çözümü Dyson DC 37 Animal Turbine ile bulduk. Bir elektrik süpürgesi için hakikaten çok pahalı. Lakin bunun olayı çekiş gücünün hiç düşmemesi. Temizliğinin kolay olması (toz torbasız), 5 yıl garantisi ve tabi ki kıl tüy ile olan haşin münasebetleri de cazibe kaynağı. Piyasada halıyı tarayarak incecik tüyleri bile hüpleten başka cihaz bulamadım ben. Uzun vadeli iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorum, Dyson amca beni mahçup etme olur mu? daha taksiti bile bitmedi :))Her ikisi de eski olmasına rağmen  bu yıl izlediğim için 2015 yılı favorisi olarak not ettim. Bu yıl en çok beğendiğim iki Türk filmi; Kusursuzlar (Ramin Matin:2014) ve Tepenin Ardı (Emin Alper:2012)

Her iki filmi de çok beğendim. Sinema zevki uyuz bir insanımdır. Herkesin bayıldığı filmleri sevmiyorum, kimsenin yüzüne bakmadığı filmler için ise ölüp bitebiliyorum. Bu ikisi beni en çok etkileyenler oldu, uzun süre aklımda kaldı, böğrüme öküz oturttu ve ümüğümü düğümledi :) Kusursuzlar filmi kadın temalı, "ıyyy feminik" demeyin cidden başarılı. Tepenin Ardı ise dozunda bir gerilim. tam kıvamında "mama mia !" Başka spoiler yok, gidin izleyin.


Sinema konusunda uyuzsam müzik konusunda da uyuzum tabi ki. Neredeyse hiçbir şeyi beğenmiyorum, bu durum ruhuma da büyük eziyet oluyor tabi ama napıyım ? Zaten popüler müzik çok sevmem, daha rafine denebilecek alternative, jazz vıt vıt vıt da sevemem. Ben sanırım etnik/yerel müzikleri daha çok seviyorum. Bu aralar en çok da Arapça ve Farsça müziklere takılıyım. Bu kanalı da öyle keşfettim. Dünyadan Sesler Youtube'da bir müzik kanalı ve güzide şaraplarla dolu koca bir mahzen gibi. Girip kurcalayın hatta kanala abone olun derim.  


Bu sene tanıştığım, benim için ne spor ne de meditasyon olmayan bir "aktivite" olarak Yoga favorim oldu. İnternet üzerinde kısa bir araştırma ile pozları öğrendim, bir de mat aldım ve göbeğinden daldım olaya. Başlarda her gün, sonra haftada iki gün yapmaya başladım. Peki ne işime yaradı oraya geleyim. daha esnek olma avantajını geçiyorum, en önemli kısmı günlük ağrıları yok etmesi !!! ofis çalışanı iseniz ve düzenli yoga yaparsanız günlük ağrı ve acılar tamamen sıfırlanıyor. o kadar iddialıyım. tabi fiziksel kalıcı bir rahatsızlığınız yoksa. en güzel yanı zırıl zırıl terletmiyor, ayarını kendiniz belirliyorsunuz. Zorlama da yok, zorlama olursa sonu sakatlık olur çünkü. Günbegün vücut esneklik kazandıkça pozları zorlamadan yapabiliyorsunuz. bittiğinde şeker gibi oluyorum, üstüne de bir güzel uyku ohh miss. Bu yıl iki diziyi çok severek izledim. Biri True Blood, postmodern bir vampir dizisi. Diğeri Ally Mcbeal'in ergen versiyonu: My Mad Fat Diary. İlki yedi sezon,  ikincisi ise normalde tek sezondu ama yoğun istek üzerine :) ikinci sezonun çekildiği duyuruldu, bekliyoruz. 


ve son favorim terlikler. Onun da yazısı burada zaten.

Ortak favs var mı genşler??

2 yorum:

Bu lafın altında mı kalacaksın ? aaaa :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...